Okamurovci a Zemanovci v krajských volbách v Olomouckém kraji společně! Lídrem bude Radim Fiala

01/03/2016 Okamurovci a Zemanovci v krajských volbách v Olomouckém kraji společně! Lídrem bude Radim Fiala

 

Olomouc 1. 3. 2016

Regionální klub hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura v Olomouckém kraji a krajská organizace Strany Práv Občanů Olomouckého kraje se dohodli na společné volební koalici ve volbách do krajského zastupitelstva Olomouckého kraje v roce 2016.

Jednání bylo vedeno se souhlasem a podporou nejvyšších orgánů obou stran. Regionální klub SPD a krajská organizace SPO se rozhodli k tomuto kroku na základě podobných programových postojů v otázkách prosazování přímé demokracie, zastavení ilegální imigrace a zachování suverenity České republiky. V těchto politických otázkách jsou oběma stranám blízká stanoviska prezidenta republiky Ing. Miloše Zemana, čestného předsedy SPO.

Regionální klub SPD a krajská organizace SPO se dohodli na vyrovnaném zastoupení kandidátů obou stran na kandidátní listině. Společnou koaliční kandidátku povede Ing. Radim Fiala poslanec PSP ČR a místopředseda SPD.

 

 
Poslední tiskové zprávy

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů