Kandidátka Koalice SPD a SPO v Olomouckém kraji byla podána

29/07/2016 Kandidátka Koalice SPD a SPO v Olomouckém kraji byla podána

Olomouc 28. 7. 2016 – Společná kandidátka Koalice hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura a Strany Práv Občanů pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje byla podána. Lídrem kandidátky je poslanec Ing. Radim Fiala a společnou prioritou programu koalice budou celostátní témata jako zastavení diktátu EU, zastavení nelegální imigrace, podpora přímo zvoleného prezidenta nebo zrušení poplatků ČT pro seniory.

Kandidátka Koalice politického hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura (SPD) a Strany Práv Občanů (SPO) zahrnuje jak členy hnutí a strany, tak i desítku nestraníků. Lídrem koaliční kandidátky je poslanec Ing. Radim Fiala, dvojkou předseda Krajského fotbalového svazu Stanislav Kaláb (nezávislý za SPO), třetí místo zaujal IS/ICT specialista z Olomouce Ing. Pavel Jelínek PhD. (SPD) a čtvrtý v pořadí je Martin Ševčík (SPO) z Rudy nad Moravou.

„Voliči na kandidátce najdou zástupce mnoha profesí, od komunálních politiků, zástupců odborů, či zaměstnavatelů, přes živnostníky a vedoucí pracovníky z mnoha oborů, až po učitele, lékaře, advokáty či řadové zaměstnance,“ prozrazuje lídr kandidátky Radim Fiala s tím, že věkový průměr kandidátky je 47 let. Nejmladším z kandidátů je 21letá Denisa Fidlerová (SPD) ze Štarnova, naopak nejstarším je 75letý právník JUDr. Antonín Žváček (nezávislý za SPO) ze Zvole na Šumpersku.

Společným zájmem koalice je přitom zastavení diktátu EU, zastavení nelegální imigrace, podpora přímo zvoleného prezidenta nebo zrušení poplatků ČT pro seniory. „Chceme bezpečný kraj, a proto odmítáme kvóty na přijímání uprchlíků. Nechceme zřízení utečeneckého zařízení a odmítáme přijímání islámských fanatiků do našeho kraje. Naše volební kampaň bude především kontaktní a věříme v náš volební úspěch,“ říká Fiala.

Opomenuta ale nezůstanou ani regionální témata a cíle, k nimž patří například zajištění kvalitní dopravní obslužnosti a dostupnosti veřejné dopravy v Olomouckém kraji včetně odpovídající obnovy vozového parku, tak aby byla zajištěna komfortní a bezpečná doprava občanů všeho věku bez rizika starých vlakových souprav ohrožujících život cestujících.
Poslední tiskové zprávy

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů