Okamurovci a zemanovci zbrojí na volby: V Olomouci v čele poslanec, za ním krajský fotbalový šéf

16/06/2016 Okamurovci a zemanovci zbrojí na volby: V Olomouci v čele poslanec, za ním krajský fotbalový šéf

Okamurovci a zemanovci v Olomouckém kraji jdou do voleb společně. Dnes také představili čelo koaliční kandidátky a volební priority v krajských volbách.

Tiskové konference v Olomouci se dokonce účastnil samotný předseda strany Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura, doprovázený poslancem Radimem Fialou, který bude v kraji volebním lídrem. 

Druhé místo kandidátky obsadil šéf krajského fotbalového svazu, nestraník za SPO Stanislav Kaláb, třetí podnikatel Pavel Jelínek (SPD) a čtvrté radní obce Ruda nad Moravou Martin Ševčík (SPO).

Celou tiskovou zprávu najdete ZDE.

Obě strany spojuje především prosazování přímé demokracie, zastavení nelegální imigrace, nesouhlas s kvótami pro uprchlíky, zachování suverenity České republiky a podpora prezidenta Miloše Zemana.

Mezi krajské priority programu koalice patří zajištění dopravní obslužnosti veřejnou dopravou v kraji, nesouhlas s inkluzivním školstvím, podpora sportu mládeže, investice do infrastruktury kraje, dostupná zdravotní péče nebo obnova koncepční podpory kultury kraje.

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů
Poslední novinky