KOALICE SPD A SPO BUDE KONSTRUKTIVNÍ OPOZICÍ, KLUB ZASTUPITELŮ BUDE SPOLEČNÝ

19/10/2016 KOALICE SPD A SPO BUDE KONSTRUKTIVNÍ OPOZICÍ, KLUB ZASTUPITELŮ BUDE SPOLEČNÝ

Olomouc 10. 10. 2016 – „Společná kandidátka Koalice hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura a Strany Práv Občanů pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje byla úspěšná ziskem 7,33% hlasů a 5 mandátů“, konstatoval lídr kandidátky Radim Fiala.

Osvědčila se pragmatická a bezproblémová spolupráce obou politických subjektů před volbami, proto vznikne společný klub krajských zastupitelů Koalice SPD a SPO.

„Děkujeme našim voličům za 12 414 hlasů pro Koalici SPD a SPO v Olomouckém kraji. V krajském zastupitelstvu jsme připraveni být konstruktivní opozicí“, zdůraznil Radim Fiala. Předsedou klubu zastupitelů Koalice SPD a SPO bude Ing. Pavel Jelínek PhD. Oba politické subjekty mají zájem aktivně se podílet na práci ve výborech Zastupitelstva Olomouckého kraje a komisích Rady Olomouckého kraje.

Proč SPO?

 

  1. navrhujeme, aby bylo preferenční procento ve volbách do Poslanecké sněmovny dále sníženo z 5 na 3 %
  2. navrhujeme, aby ve volbách do Poslanecké sněmovny byl počet volebních okrsků zvýšen z dnešních 14 na 35
  3. navrhujeme, aby občané i v krajských a celostátních volbách měli možnost vybírat osobnosti z kandidátek více politických stran
  4. navrhujeme, aby starostou, resp. primátorem byl zvolen ten, kdo v komunálních volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  5. navrhujeme, aby krajským hejtmanem byl zvolen ten, kdo v krajských volbách obdržel nejvíce preferenčních hlasů
  6. navrhujeme, aby místní referendum bylo platné při menší než 35 % účasti občanů
Poslední novinky